A kormány nőpolitikája is csak arról szól, hogy szerezzenek egy kis EU-s pénzt
Őszinte szándékról persze – sajnos – szó sincs.
A meg nem született életek kioltásán viccelődni egy — meglehetősen prosztó — dolog, a politikus azonban most már az élőket is lelkiismeret furdalás nélkül halálba segítené.
„Ugye mindenki emlékszik arra a 2015-ös rádiófelvételre, amelyen Cseh Katalin jókat hahotázott a műsorvezető »botmixerezésén«, amit a művi vetélés hasonlataként illettek?
A meg nem született életek kioltásán viccelődni egy — meglehetősen prosztó — dolog, a politikus azonban most már az élőket is lelkiismeret furdalás nélkül halálba segítené. A momentumos érvelése szerint, ha eldönthetjük ki örökölhet utánunk és kivel éljük le az életünket, akkor az aktív eutanáziának is ugyanolyan alternatívaként kell előttünk állnia. Ellenben
a halál nem jog, hanem az élet következménye.
Nem tudjuk mikor és milyen formában következik be, ezáltal elég nehézkes összevetni a házasság, válás vagy vagyonmegosztás esetével.
Ki adja be a halálos mérget? Cseh Katalin szerint ugyan nem kötelezhetünk senkit arra, hogy nézeteivel ellentétes dolgot tegyen, de biztosan akadnak olyan magasan képzett szakemberek, akik képesek lennének az eutanázia véghezvitelére. Persze, úgy, ahogy a magzatok likvidálását hívhatjuk szépen terhességmegszakításnak, úgy az eutanáziát is nevezhetjük halálba küldés helyett az emberek szenvedésének végetvetésének — az eredmény végtére is ugyanaz: valakit felkérünk arra, hogy oltsa ki egy másik ember életét.
Kinek a vállára tegyünk ekkora terhet?
Az aktív eutanázia kérdése már a kivitelezésben is akadályba ütközik, hiszen az orvosok elvileg felesküdnek arra, hogy tevékenységük nem irányul emberi életek kioltására. Milyen orvos Cseh Katalin, aki ennek ellenére az élet ellen kampányol?”
***
Kapcsolódó vélemény
A magyar emberek dönthessenek erről.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán